admin

שטיחים מעור פרה – כל מה שחשוב וכדאי לדעת עליהם

כללי

קיימים סוגים וסגנונות שונים של שטיחים. אחד מהם, ואולי כזה שנחשב גם למוביל ויוקרתי במיוחד מבין האפשרויות המוצעות כיום, הם שטיחים העשויים מעור פרה. שטיחים אלה, שהינם חלק מקבוצת שטיחי העור הנמכרים כיום בחנויות השטיחים השונות, הינם בעלי מראה ייחודי, שלא קיים בשטיחים מסוג אחר. מה מאפיין שטיחים מעור פרה? כיצד נכון לשלב אותם בחדרים השונים בבית? ולמה חשוב לשים לב לפני שרוכשים אותם? על כך, במאמר הבא.

מאפייניהם של שטיחים העשויים מעור פרה

ניתן למצוא כיום בחנויות השטיחים השונות, שטיחים במגוון של סגנונות. ישנם שטיחים העשויים מצמר טבעי, ישנם שטיחים העשויים מחומרים סינטטיים שונים וישנם גם שטיחים העשויים מעורות של בעלי חיים. שטיחים אלה נחשבים ליוקרתיים ולמותג מוביל בתחום השטיחים. שטיחים מעור פרה הינם שטיחים איכותיים מאד וכמובן גם כאלה שיוצרים סגנון מסוג אחר. שטיחים טבעיים אלה נשמרים לאורך שנים ארוכות והם יכולים להיות בגדלים שונים. שטיחים מעור פרה עוברים תהליך מיוחד, במסגרתם ייצורם, הכולל ניקוי כמובן, כדי לשוות להם את המראה המבריק והיפהפה שלהם. בנוסף, עוברים השטיחים גם חיטוי מעמיק כדי להיפטר מכל המזיקים הנמצאים על עור הפרה וכדי להציע את המוצר הטוב והאיכותי ביותר.

שטיח טלאים עגול מעור פרה- ששון שטיחים בע"מ

כיצד בוחרים את השטיחים המתאימים?

שטיחים העשויים מעור פרה יכולים להיות בשלל של צבעים וסגנונות. הם יכולים לשלב אלמנטים גרפיים שונים והדפסים מסוג אחר. שטיחים אלה הינם בצורת ריבוע או מלבן, קטנים וגדולים, אולם תמיד יהיו מסוגננים ומושקעים מאד. שטיחים מעור פרה נחשבים לשטיחים מודרניים, ולכן המראה שאותם הם יוצרים במרחב הינו מראה חדשני יותר, בהשוואה לשטיחי הצמר שיוצרים מראה עתיק, נוסטלגי וכפרי. הנה כמה נקודות חשובות שמומלץ לשים לב אליהן כשבוחרים שטיחים אלה:

  • שטיחים העשויים מעור פרה הם בעלי מראה מודרני מאד. אולם, אם רוצים ליצור אווירה חמימה יותר בחדר, כדאי לבחור שטיחים בגוונים חמימים, כמו חום, בז', מוקה ועוד.
  • ישנם שני סוגים עיקריים של שטיחים מעור פרה, והם שונים זה מחברו בחזותם הדקורטיבית, במידה רבה מאוד. הסוג הראשון הוא שטיח העשוי מחלק אחד של הפרה, והוא בעל מראה דומיננטי ועשיר מאוד. הסוג השני הינו שטיח טלאים, המורכב מריבועים התפורים זה אל זה לכדי שטיח מרהיב ביופיו ומעניין. שטיחים מהסוג הזה מגיעים בגוון אחיד ומראם משלב בצורה מושלמת בין עדינות ורכות לבין מקוריות והדר. שטיחים פופולאריים במיוחד בעת האחרונה ובכלל, הם שטיחי הטלאים בצבע לבן או אפור בהיר.
  • כשרוכשים שטיחים מעור פרה יש להתייחס לגודל החדר. את השטיחים האלה ניתן להשיג בגדלים שונים. שטיחים גדולים מאד יתאימו לחדרים גדולים גם כן, ושטיחים קטנים יתאימו לחדרים קטנים. שטיחים בהירים ישתלבו מצוין בחדרים ששטחם קטן, ושטיחים בגוונים כהים יתאימו לחדרים גדולים ומרווחים.
שטיח טלאים במראה מודרני מעור פרה- ששון שטיחים בע"מ

עוד כמה פרטים שכדאי לדעת על שטיחים מעור פרה!!

  • תחזוקתם פשוטה מאוד, בהשוואה לסוגים אחרים של שטיחים. מומלץ לשאוב אותם אחת לשבועיים לערך באמצעות שואב אבק, ועדיף להשתמש בשואב ללא המברשת המסתובבת, על מנת למנוע אפשרות להצטברות קרחות קטנות בטווח הארוך.
  • לשטיח מעור פרה חזות מאוד קלילה, נעימה ומודרנית, והוא אינו בעל מראה כבד ומאסיבי, כמו זה הקיים בשטיחים אתניים.
  • ישנם לא מעט סוחרים המביאים שטיחים מעור פרה מארצות המזרח הרחוק ובמיוחד מסין. שטיחים אילו אינם עוברים חיטוי וקיימת סבירות גדולה, שתוך זמן קצר ייצאו מהשטיחים נמלים, חרקים קטנים ופרפרי עש. לכן, בטרם קניתם שטיח עור פרה, בדקו מהי ארץ מוצאו.
  • שטיחים המיוצרים באורוגוואי שבדרום אמריקה, הינם בעלי הסטנדרטים הגבוהים ביותר של איכות, רמת גימור וניקיון והמומלצים ביותר בגזרת השטיחים הללו.
  • נשפך נוזל על השטיח? לא נורא. ניתן להסיר כתמים נוזלים משטיחים מעור פרה בקלות ובפשטות. כל מה שיש לעשות הוא לנגב את השטח המוכתם בעדינות באמצעות מגבון לח.
שטיח עור פרה טבעי- ששון שטיחים בע"מ

Related Posts

קטגוריות