admin

הצורה הנכונה שבה יש לפריסת שטיח בחלל החדר

כללי

רבים מבקשים להוסיף למרחב הביתי מעט חום ואווירה נעימה. פעמים רבות, אותם רהיטים קונבנציונאליים המונחים אחר כבוד בסלון הבית או אותם חפצי נוי המוצבים כאבן שאין לה הופכין פשוט אינם מספיקים ואינם מספקים את הערך המוסף העיצובי לו אנחנו כל כך משוועים. הפיתרון הדרוש צריך להיות בעל חזות נאה ובנוסף גם בעל ערך מוסף עיצובי. כמו כן, רצוי שיהיה מדובר בפריט פרקטי שניתן להתאים במידת האפשר לכל חדר בבית מבלי שיהיה צורך לשנות ולהתאים בעבורו את כל המתווה הקיים באותו חלל. הוצאת רהיטים מן הבית או הזזה כללית של חפצים אינה באה בחשבון כרגע. אם כן, ישנו רק פיתרון אחד ככל הנראה שעונה על כל הדרישות הללו ואף יותר והכוונה היא כמובן ללא אחר מאשר השטיח הביתי רב הפנים ורב הגוונים.

פרישת שטיח בבית מסוגלת לחולל פלאים בכל חלל שהוא, בין אם מדובר על חדר הילדים, על הסלון או על פינת האוכל. על ידי פרישת שטיח אחד כאמור, ניתן להוסיף לחלל אלמנטים עיצוביים שונים, תחושה של חום, של רכות ושל אינטימיות ובעיקר המון צבע וגוון. אך לכל מי שחשב שרכישת שטיחים היא מלאכה פשוטה וקלה, הרי שבפינו בשורות מרות – בחירת שטיחים היא מלאכת מחשבת של ממש הדורשת בחינה מדוקדקת ומוקדמת של השטיח עצמו ושל החלל אליו הוא מיועד. רק באמצעות בחינה זו תוכלו להשיג התאמה מוחלטת ואמיתית בין השטיח לבין החלל ולהבטיח בכך את הטמעות השטיח בחדר כחלק אינטגראלי המוסיף טוב טעם לחדר ולא חלילה גורע ממנו. במה רצוי להתחשב אם כן? ובכן ראשית, מומלץ מן הסתם לקחת בחשבון את צבע השטיח והתאמתו לצבע השולט בחדר המסוים אליו הוא מיועד. כך למשל אם בחרתם שטיח בצבע בז' קרמי סביר להניח שהוא יתאים להנחה בחדר בו הצבע השולט הוא עדין גם כן ואולי אף לבן בגוון כזה או אחר. אך הכנסה של שטיח בז' לחדר הצבוע אדום למשל, תתקבל  קרוב לוודאי באופן שאיננו נעים לעין. עוד בטרם בחירת השטיח, חשוב להתאים את אופי השטיח לחדר אליו הוא מיועד. שטיחים בעלי אלמנטים סימטריים כמו מעויינים, עיגולים וריבועים שונים בשילוב של דוגמאות שונות יתאימו מן הסתם לחדר אירוח או סלון ולא לחדר ילדים. בחדרי הילדים נצפה לראות שטיחים בעלי מאפיינים ילדותיים, בצבעים עליזים ואולי אף כאלו אשר מוטמעות עליהם דמויות אהובות מעולם הילדים.

לאחר רכישת השטיח, מעבר להתאמת הצבעים לחלל ישנו אלמנט עיצובי חיוני ביותר אשר מחייב תשומת לב רבה בעת פרישת השטיח בחדר והוא מיקום השטיח. בחירת מיקום נכונה יכולה להוות מרכיב קריטי באופן בו יתקבל השטיח בחדר ובאופן בו הוא ישפיע על מראה החלל. אנשים רבים טועים לחשוב שפרישת שטיח גדול בסלון תצמצם את החלל הקיים ותיצור תחושה של פחות מקום. ובכן ההנחה הזו היא לא פחות משגויה, שכן כל המטרה לשמה אנו פורשים שטיח בסלון היא הגדרת החלל ותחימתו ולכן ככל שהשטיח יהיה גדול יותר כך תגדל המסגרת אותה הוא מעניק לחלל וממילא גם החלל עצמו בעין המתבונן. בכל הנוגע להנחת רהיטים על גבי שטיח, הרי שהדעות חלוקות. יש מי שיטענו שהנחת רהיטים על גבי שטיח עלולה לפגום בו ולהותיר בו שקעים בלתי הפיכים. מנגד יש מי שיטענו שהנחת הרהיטים על גבי השטיח היא דווקא חיובית ושכך מתקבל מעין אי של חיבור אשר בו מרוכזים מספר פריטים יחד אשר ממקדים את תשומת לב המתבונן.

מעבר לכך, פרישת השטיח במרחב הביתי היא אינדיבידואלית למדי ועליכם לשקול בכובד ראש כיצד ניתן לבחור שטיח שיהיה הולם הן מבחינת הצבעים והעיצוב והן מבחינת התאמתו ומיקומו בחלל. מיקום נכון של השטיח יכול להשפיע על האופן בו הוא יתקבל בחלל וכמו כן על מראה החלל כולו.

פריסת שטיח בחלל החדר
פריסת שטיח בחלל החדר

Related Posts

1 Comment

  • pew pew madafakas shirt on 10 במאי 2021

    pew pew madafakas shirt

    I don't even know how I stopped up right here, however I thought this publish was good. I don't know who you are but certainly you're going to a famous blogger should you are not already. Cheers!|

Comments are closed

קטגוריות